Odaiba
(Ezt a modult azért hoztam létre,mert a sorozatban,a 10. részben,amikor
hajókirándulásra mennek,megállnak Odaibán,és ott ülnek fel az óriáskerékre...stb.
Gondoltam szedek le a netről egy kis anyagot Odaibáról,hogy lássuk,milyen igazából...)
Történelme
Odaibát, mint hat erődből álló erődrendszert, eredetileg a Tokugawa-sógunátus építtette 1853-ban, hogy megvédje Tokiót a tenger felől érkező támadásoktól, különös tekintettel Matthew Perry (nem a színész xD) amerikai sorhajókapitány „fekete hajóira”, melyek abban az évben már nem először tettek látogatást Japán partjainál. Daiba japánul ágyúüteget jelent.
1928-ban Daisan Daibát (第三台場), avagy a „Harmadik üteg”-nek helyet adó szigetet átalakították, és Daiba park néven a mai napig látogatható.
Odaiba modern átépítése az 1985-ös cukubai világkiállítással (Expo'85) kezdődött. A japán gazdaság szárnyalt, és Odaibán az ultramodern élet bemutatását tűzték ki célul, több mint tíz milliárd dollárnyi összeget szánva az építkezésre. A szándék szerint az önellátó T3 becenevű város százezer főnél is több lakost lett volna képes befogadni. A „gazdasági szappanbuborék” azonban 1991-ben kidurrant, és 1995-re Odaiba kietlen, alulnépesedett, üres telkekkel teli szellemvárossá vált.
1996-ban a terület hasznosításának tisztán üzleti jellege háttérbe szorult, amikor kereskedelmi- és szórakoztatónegyedek kezdtek megjelenni rajta, és Odaibába, köszönhetően a főváros kollektív tudatába csak most utat találó, vadonat új tengerpartnak is, lassan visszatért az élet. Hotelek és plázák nyíltak, számos nagy cég, köztük a Fuji TV ide költöztette központját, és a sziget a tömegközlekedési hálózatba is bekapcsolódott.
Látnivalók
Odaiba ma népszerű célpontja a vásárolni és nézelődni vágyó tokióiaknak és turistáknak egyaránt. A főbb látnivalók közé a következők tartoznak:
- a Fuji TV stúdióinak Kenzo Tange által tervezett impozáns épülete
- a Rainbow Bridge, mely Odaibát a város szívével köti össze
- a Decks Tokyo Beach bevásárló- és szabadidőközpont, mely helyet ad a Sega Joypolis vidámparknak és a Kis Hongkongnak nevezett tematizált plázának
- az Aqua City bevásárlóközpont
- a Venus Fort Velence-témájú pláza
- a Zepp Tokyo, mely egyike Tokió legnagyobb előadótermeinek ill. night clubjainak
- a Daikanransha, egy hatalmas óriáskerék
- az Oedo Onsen Monogatari nevű tradicionális fürdőház
- a Tokyo Big Sight Tokiói Nemzetközi Kiállítóközpont
- Tokió két tengerparti sávja közül az egyik (az úszás nem ajánlott), továbbá a Kasai Rinkai park az Edogava kerületben
- a Miraikan, avagy A Fejlődő Tudomány és Innováció Nemzeti Múzeuma
Közlekedés
Tokió fővárosi autópályahálózatának két ága teremt összeköttetést Odaiba és a főváros szárazföldi része között: egyrészt a 11-es számú autópálya Tokió szívéből közelíti meg a szigetet a Rainbow-hídon keresztül, másrészt a Wangan-autópálya alagúton vezet Odaibára a Shinagawa kerületből, hogy aztán továbbhaladjon Tokiónak és Chibának a Tokiói-öböl túlpartján lévő részeibe.
Ami a tömegközlekedési eszközöket illeti, Odaiba megközelíthető az automatizált Yurikamome („dankasirály”) mágnesvasút szerelvényeivel a Shimbashi-állomásról, illetve az Osaki- és Shin-Kiba-állomások között főleg a föld alatt közlekedő, részben magánkézben lévő Rinkai-vasúttal. A városi buszok olcsóbb, bár lassabb megközelítést nyújtanak. Kompok is közlekednek Tokió szárazföldi része és Odaiba között.
Forrás: Wikipédia
Képek
Az óriáskerék
A Fuji tv épülete
<---Aqua City és Fuji tv
A Rainbow Bridge
A Tokyo Big Sight
A Miraikan
Látképek
|